Aksioni për grabitjen në ‘Diakos’: Ky është i dyshuari që u arratis, vëlla me grabitësin e vrarë

Policia e Kosovës ka zhvilluar sot një aksion policor për kapjen e personave që dyshohet se janë përfshirë në grabitjen e armatosur në argjendarinë ‘Diakos’ në Suharekë. Gjatë aksionit ka pasur shkëmbim zjarri mes Policisë dhe të dyshuarve, me ç’rast ka mbetur i vrarë Dukagjin Gashi, i dyshuar si një prej organizatorëve të grabitjes, raporton Gazeta Sinjali.

Advertisement

Gjatë aksionit në lagjen Arbëria në Prishtinë, u arrestuan edhe dy të dyshuar tjerë, Bujar Basha e Leotrim Cakolli, teksa një person është arratisur.

Sinjali mëson se bëhet fjalë për Korab Gashin, vëllain e të vrarit, Dukagjin Gashi.

Dy vëllezërit Gashi dyshohet të jenë përfshirë në grabitjen në Suharekë, ku nën kërcënimin e armës vodhën stoli ari në vlerën e rreth 250 mijë eurove.

Sipas burimeve, gjatë aksionit ka mbetur i plagosur edhe një zyrtar policor.

Nuk dihet ende nëse plagët që mori janë nga arma, apo gjatë konfrontimit me të dyshuarin, tashmë i vrarë.

Shënim: Personat e apostrofuar në këtë artikull prezumohen të pafajshëm derisa fajësia e tyre të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata./GazetaSinjali/

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *