Babai i presidentit serb Vuçiç po lufton për jetën, ka koronavirus

Babi i presidentit serb Aleksandër Vuçiç pas infektimit me virusin korona po lufton për jetën, shkruajnë disa media serbe

Advertisement

Ai është shtrirë në spitalin “Bezhaninska kosa” dhe gjendja e tij është e rëndë. Mjekët po luftojnë për jetën e tij.

Sipas disa mediumeve në Beograd edhe nëna e presidentit serb është pozitive me koronavirusin, por këto informata ende nuk janë të konfirmuara.

Gjithashtu mediumet atje njoftuan se presidenti Vuçiç dhe vëllai i tij Andrej Vuçiç, kanë arritur në shtëpinë e familjes në Jajincë.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *