Lajm i rëndë: Ka ndërruar jetë 19 vjeçarja Nazlije Sherifi e cila kishte nevojë të transplantojë veshkën

Ka ndërruar jetë Nazlije Sherifi, 19 vjeçarja rasti i së cilës preku zemrat e çdo shqiptari.

Lajmin e ka bërë të ditur vëllai i saj, Iliri, përmes rrjetit social Facebook, shkruan “Jepi zë”.
“Allahu e deshti per vete ngase ishte engjull nga dita qe lindi. ALLAHU tmeshiroft ne xhennet motra ime“, ka shkruar ai.

Për Nazlijen u organizua ndihmë e madhe ku u mblodhën të gjitha paratë e nevojshme.

Madje, asaj iu ofrua veshka e një djalë të ri, vetëm për të shpëtuar. Mirëpo, teksa priste rezultatet e transplantit, ajo nuk mbijetoi dhe ndërroi jetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *