Kryetari i Komisionit për Sëmundje Infektive, Zharko Karaxhovski është infektuar me koronavirus. Lajmin e kanë bërë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë, të cilët kanë thënë se Karaxhovski është në shtëpi dhe po ndjehet mirë.

Advertisement

“NĂ« izolim Ă«shtĂ« edhe bashkĂ«shortja e tij. Sipas anketĂ«s epidemiologjike, Karaxhovski kĂ«to ditĂ« nuk ka pasur kontakt me persona tjerĂ« nga rrethi mĂ« i gjer familjarĂ«, kolegĂ« nĂ« ISHP, e as anĂ«tarĂ« tĂ« Komisionit pĂ«r SĂ«mundje Infektive”, thuhet nĂ« njoftimin e MinistrisĂ« sĂ« ShĂ«ndetĂ«sisĂ« pĂ«rcjell Gazeta Populli

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *