Ka ndërruar jetë piktori Bujar Lahu

Ka vdekur piktori i njohur, Bujar Lahu, shkruan KultPlus.

Advertisement

Lajmin e ka bërë të ditur ministrja në detyrë e për Kulturë, Rini dhe Sport e Republikës së Kosovës, Vlora Dumoshi.

Dumoshi ka theksuar se krijimtaria e Lahut do të mbetet frymëzim për gjeneratat.

Ja reagimi i plotë i Dumoshit:

Me pikëllim të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të artistit, prof. Bujar Lahu.Pikturat e bukura e të punuara me shumë dashuri, me dorën e tij të artë do të jenë frymëzim për shumë gjenerata.I shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe të gjithë bashkëpunëtorëve të tij!

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *