Gazetari Valon Syla provokon përsëri

Gazetari kontrovers kosovar i cili u bë i njohur para pak kohësh për ofendimet drejtuar mërgimtarëve kosovar duke i quajtur “gërnaça” dhe se ata flejnë si konzerva sardine nëpër Europë si dhe për atë që u sulmua në rrugët e Prishtinës, ka provokuar përsëri duke ngjallur debat.

Advertisement

Shumë qytetarë kosovarë që jetojnë nëpër vende të ndryshme të botës, me të drejtë këtë epitet të “gërrnaçit” e kanë konsideruar si fyerje, shkruan Jepi zë.

Revolta e tyre çoi deri në rrahja e Sylës në Prishtinë nga në person i cili jeton në Zvicër.

Postimi i plotë nga Syla:

Kemi gërrnaça të diasporës.
Kemi gërrnaça analista.
Kemi gërrnaça të xhamive

Kemi gërrnaça të kishave.
Kemi gërrnaça Ahtisaarian.
Kemi gërrnaça pro gjerman.
Kemi gërrnaça feministë.

Kemi gërrnaça komunistë.
Kemi gërrnaça të prodhimeve vendore.
Kemi gërrnaça të dasmave dhe morteve.
Kemi gërrnaça për eksport dhe ikje nga vendi.
Kemi gërrnaça kuvendi.

Kemi gërrnaça anti UÇK.
Kemi edhe Pro UDB.
Ka ka pak edhe në PSD.

Por krejtë gërrnaçat në esencë janë pro Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, ka edhe nëpër parti tjera, por ma pak.

Punoni naj send, se na keni teshë. ☝️😂

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *