Takimi me Erdogan, Rama merr në delegacion edhe djalin e Sorosit

Kryeministri Rama do jetë në Turqi më datë 6 dhe 7 janar, në një vizitë zyrtare me ftesë të mikut të tij presidentit turk Rexhep Taip Erdogan. Vizita do jetë e nivelit qeveritar dhe në të, siç thuhet zyrtarisht, do diskutohen raporte bilaterale mes dy vendeve.

Advertisement

Rama do takojë Erdoganin në Ankara, ndërkohë që raportet mes tyre janë deri në nivel vëllazëror e familjar.

Prej kohësh, presidenti turk ka zhbërë të gjitha spektin protokollar ndaj kryeministrit shqiptar, duke i dhënë statusin e “mikut të shtëpisë”.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *