Ish mafiozi shqiptar me shqiponjën dy krenare udhëhoqi protestën pro Trump (Foto)

Në trazirat e djeshme në SHBA në mbrojtje të presidentit Donald Trump, nuk kanë munguar as simpatizantët shqiptarë.

Advertisement

Një prej tyre, John Alite, me origjinë shqiptare është një nga mbështetësit më të zjarrtë të Trump. Ai mbante veshu një bluzë të kuqe me shqiponjën dy krenare në gjoks.

Shqiptari Jong Alite është me origjinë nga Gjirokastra, por i lindur dhe i rritur në New York.

Ai ka patur lidhje me familjen e famshme mafioze italiane  “Gambino” ku John Goti ishte kryemafiozi. Alite që dikur ka qenë mafioz, ka bashkëpunuar me FBI-në.

Qindra protestues mësynë ambientet e brendshme të Kongresit Amerikan me pretendimin kryesor nga Administrata Trump se ka patur manipulim në zgjedhjet e fundit presidenciale nga ana e demokratëve.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *