Tërmet prej 4.5 ballësh godet Ankaranë

Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) ka bërë të ditur se ka ndodhur një tërmet me  magnitudë 4,5 ballë në Ankara.

Advertisement

Sipas informacionit në ueb faqen e AFAD-it, tërmeti ka ndodhur në ora 22:53 sipas kohës lokale.

Sipas mediale lokake nuk raportohet për dëme të mëdha materiale. 

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *