“Mbrëmë në mesnatë rrihet barbarisht Edi Rama”

Mbrëmë në mesnatë rrihet barbarisht Edi Rama” është titulli i lajmit që u botua më 23 Janar 1997 në Gazetën Koha Jonë”

Advertisement

Mbrëmë në mesnatë persona të panjohur kanë goditur me hekura në kokë piktorin e njohur Edi Rama. Rama, i cili sapo është kthyer në Tiranë pas një specializimi në Francë, ishte duke shkruar një intervistë mjaft të ashpër ndaj politikës së Berishës. Pas kësaj ngjarjeje, ai është shoqëruar në spital dhe ende nuk dihet gjendja shëndetësore pas plagëve të rënda.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *