Pas zërave se largohet nga BDI, përgjigjet Izet Mexhiti (Foto)

Pas disa spekulimeve online, se koordinatori i grupit parlamentar i BDI-së, Izet Mexhiti, po kalon në një parti tjetër poltike, ka reaguar deputeti duke i hedhur poshtë këto zëra.

“Ju informoj se unë aktivitetin dhe karrierën politike e kam ndërtuar me BDI që nga viti 2002 dhe synimin për BDI më të mirë do ta bëj nga brenda BDI-së dhe jo duke ikur”, ka shkuar Mexhiti në profilin e tij në Facebook.

Këto zëra ndaj deputetit integrist vijnë pas pakënaqësive të tij të shprehura hapura për emërimet në eksekutiv që kur u formua qeveria, ndërsa në fund të vitit, Mexhiti kërkoi llogari nga bashkëpartiaku i tij, zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi, për disa projekte siç janë zona industriale në Vizbeg, shpërndarja e administratorëve si dhe mosmbajtja e premtimeve për 100 ditët e para të qeverisjes./TV21

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4973504492724146&id=127159617358682

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *