Joshua fitoi shumë marrëmendese kundrejt boksierit bullgar

Anthony Joshua ka fituar përballjen me Kubrat Pulev për t’i mbrojtur titujt e kampionit në WBO, IBF dhe WBA.

Advertisement

Boksieri britanik e fitoi këtë përballje kur e nokautoi kundërshtarin në raundin e nëntë.

Por përveç triumfit në ring, Joshua ka fituar shumë pas kësaj ndeshje edhe në aspektin financiar.

Britaniku ka shtuar pasurinë e tij edhe për 11 milionë euro pas fitores ndaj Pulev.

Në anën tjetër edhe Pulev përkundër humbjes nga Joshua, ka fituar 4 milionë euro.

Kjo ishte njëra nga shumat më të mëdha që Joshua ka fituar nga boksi.

Gjithsesi boksieri britanik pritet të fitojë shumë herë më shumë në rast se do ta mposhtë Tyson Furyn, pasi meçi i ardhshëm pritet të jetë pikërisht mes dy boksierëve britanik Joshua-Fury.

Advertisement

Leave a Reply