10 Zotimet e shkruara nga Kurti dhe Osmani [DOKUMENT]

Marrëveshja mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe iniciativës së Vjosa Osmanit përmban 10 zotime i pari nga të cilët është vettingu në sistemin e drejtësisë dhe lufta e pakompromis kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Advertisement

Realiteti ka siguruar marrëveshjen që përmban të listuara zotimet, e që u nënshkrua të enjten në mesditë në Kuvendin e Kosovës. Mes tjerash në dokument zbulohet për herë të parë edhe logoja e iniciativës së Osmanit.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *