Paradoks: Leonora Jakupi me veshje prej 50.000 euro shkon t’a ndihmojë familjen e varfër

Leonora Jakupi këto ditë ka hasur në qendër të vëmendjes për shkak të një ‘skandali’ siç po e quajnë disa media tjera. Ajo së bashku me humanistin Halil Kastrati kanë qenë në një vizitë tek një familje skamnore për ti ndihmuar ata, mirpo ajo që bie në sy është veshja e Leonorës, e cila sipas disa mediumeve kap shifrën e lartë afërsisht prej 50,000 euro. Ky paradoks ka bërë që shumë njerëz të reagojnë dhe ne po ju sjellim njërin nga reagimet që e kanë publikuar kolegë nga Pa cenzurë, nga personi me inicialet B.G:

Advertisement

“E kuptoje injorancen e thelle dhe mos aftesine per t’i dalluar as edhe ngjarjet dhe vende ku prezanton dhe merr pjese.
E kuptoje edhe egoizmin e skajshem e aparences per tu mbulu me lluks prej ‘kamve te kapuqi’.

E kuptoj edhe tentimin per te rene ne sy duke u mbeshtetur tek veprat e bamirsise. Por se kuptoje kulmin e idiotsise qe disa persona e arrijne ( me ose pa vetedije )

Mire qe shkon tek familja e cila jeton ne varferi ekstreme me fustanin Gucci , pallte LV, kapele Dior, nje veshje qe per ty kape shifren simbolike 50 mij euro. POR t’pakten ti kishe zbathur qizmet moj per respekt, dhe higjene te atij femijut te vogel qe edhe ashtu jeton ne ato kushte mjerimi.
Se spo e marrim vesh pastaj? Kush eshte qellimi i viztes suaj e dashur kengetare?”

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *