Konfirmohet edhe 1 rast me variantin “Delta”, priten rezultatet edhe për 4 pacientë tjerë

“Dje është konfirmuar edhe një rast me variantin “Delta” cili gjindet në Spitalin e Velesit, ndërsa pritet rezultat edhe për 4 pacientë të tjerë, të cilat do t’i kemi të gatshme gjatë ditë së sotme”, tha ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe.

Advertisement

“Katër persona po shërohen këtu në Shkup, ndërsa njëri prej tyre është në gjendje më të rëndë dhe është në respirator, teksa të tjerët janë në gjendje stabile”.

Këto pacientë nuk kanë qenë të vaksinuar, ndërsa deri tash nuk dihet nëse kanë udhëtuar jashtë vendit. /SHENJA/

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *