Vitit i Italisë, vendi i parë që fitoi Eurovisionin dhe EURO2020

Viti i daljes nga pandemia e Covid-19, i solli fat shtetit të Italisë.

Advertisement

Ajo muaj më parë triumfoi në festivalin më të madh evropian, Eurovisionin, kurse sonte arriti të marrë edhe titullin e kampionit evropian në futboll.

Këtë moment e kujtoi vetë Eurosizioni.

“Urim Itali! 🇮🇹🏆🏆🇮🇹🏆🏆Vendi i parë që fiton edhe Eurovisionin dhe Kampionatin Europian në të njëjtin vit”; shkroi Eurovision Song Contest, transmeton TV21.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *