Filipçe: Vaksinimi në terren po zhvillohet pa pengesa, interesim i madh nga qytetarët

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka njoftuar se vaksinimi i qytetarëve në terren po zhvillohet pa pengesa.

Advertisement

Sipas Filipçes interesimi për vaksinim  është shumë i madh.

Në të njejtën kohë ai me anë të një postimi në fejsbuk apelon deri tek qytetarët që të vaksinohen në numër sa më të madh, duke shtuar se vaksinat janë të sigurta dhe e vetmja mënyrë për ta mundur pandeminë. /SHENJA/

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *