Përfshihet nga flakët një makinë në tunelin e Kalimashit

Një automjet që po udhëtonte drejt Tiranës e që drejtohej nga një shtetas amerikan me banim në Serbi është përfshirë mëngjesin e së martës nga zjarri.

Advertisement

Ngjarja ka ndodhur teksa ishte duke udhëtuar brenda tunelit të Kalimashit, raporton ‘Ora News’.

Pasi ka konstatuar flakët, shoferi ka ndaluar automjetin duke pritur ardhjen e makinës zjarrfikëse të Bashkisë e stacionuar pranë tunelit, e cila në një kohë të shkurtër ka bërë të mundur shuarjen e zjarrit.

Sipas policisë, nuk ka dëme në njerëz përveç atyre materiale ndërkohë që deri në shuarjen e zjarrit dhe largimit të automjetit korsia e Rrugës se Kombit Kukës – Tunel ka qenë e bllokuar nga kolona e mjeteve./Insajderi.com

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *