Prishtinasi ther me thikë motrën dhe vëllain e tij

Dhuna në familje vazhdon të mbetet një nga dukuritë më të përhapura në vendin tonë. Viktimë e kësaj dhune janë gratë, vajzat, fëmijët e të moshuarit.

Advertisement

Një rast i tillë ka ndodhur dje në Prishtinë ku një person është arrestuar pasi i njëjti kishte sulmuar me thikë vëllain dhe motrën e tij.

Policia ka njoftuar se pas sulmit viktima ka pranuar tretman mjekësorë.

Kurse rasti në polici po hetohet si “Dhunë në familje”. /Gazeta Sinjali/

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *