Dalin pamjet e arrestimit të bosit shqiptar të kokainës në Kolumbi/ U desh ndërhyrja e DEA-s amerikane (VIDEO)

Mediat kolumbiane kanë publikuar pamjet e shoqërimit të kokës së grupit mafioz, shqiptarit Agim Cerma, i njohur si “Jimmy”.

Advertisement

Shqiptari bashkë me 4 persona u arrestuar pas një operacioni të policisë kolumbiane bashkë me DEA-n amerikane.

Sipas Policisë Kolumbiane, grupi me në krye shqiptarin, fuste kokainë në vendin latino-amerikan me fluturime charter.

Përveç Agim Cermës,në pranga u vunë edhe:

William Cruz Pérez, i cili do të ishte njeriu i besueshëm i shtetasit shqiptar dhe personi i ngarkuar me koordinimin e blerjes dhe magazinimit të kokainës dhe krijimin e vendeve për dorëzimin e parave.

Pedro Antonio Penagos Londoño, përgjegjës për mbledhjen e drogës në ndërtesat pranë Aeroportit Alfonso Bonilla Aragón.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *