Kurti: Propozova marrëveshje të paqes, por u refuzua pa u lexuar

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një prononcim për mediat ka folur në lidhje me takimim e sotshëm me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ai tha se marrëveshja që ai kishte propozuar, ishte deklaratë e paqes, ishte e përgatitur nga ai dhe e balancuar.

Advertisement

“Ajo u refuzua ende pa u lexuar, kjo dëshmon për mosgatishmërinë e tyre për marrëveshje”, tha Kurti.

Ky ishte takimi i dytë Kurti – Vuçiq në kuadër të dialogut në Bruksel./Gazetapopulli.net

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *