Arrestohet 49 vjeçari nga Shkupi, i konfiskohen armë dhe municion

Gjatë ditës së djeshme (22.01.2021) diku rreth orës 9:00 nëpunësit e policisë së SPB-Shkup kanë privuar nga liria 49 vjeçarin nga Shkupi Z.D, pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë e tij të kryer me urdhër gjyqësor kanë gjetur dhe sekuestruar 10 plumba, një pushkë “Mauser”, pistolet “Zastava” me dy korniza, pushkë gjuetie “Baikal, 385 fishekë të kalibrit 9 mm, 151 fishekë 3×57 dhe 102 fishekë të kalibrit 7×9.
Z.D u ndalua në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të ngritët akuzë adekuate.

Advertisement
Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *