Ali Ahmeti: Ka manipulime, shumica pa nënshtetësi nuk janë shqiptarë, por romë

Ali Ahmeti: Ka manipulime, shumica pa nënshtetësi nuk janë shqiptarë, por romë

Advertisement

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti gjatë një paraqitje mediatike i ka quajtur manipulim, zërat se shqiptarët janë ata që s’kanë nënshtetësi

Sipas Ahmetit numri më i madh i qytetarëve që janë pa nënshtetësi janë romë e jo shqiptarë.

Ndryshe, çështja e nënshtetësive u aktualizua javëve të fundit, pasi opozita shqiptare, ASH-AAA, ka propozuar ndryshim dhe lehtësim të procedurave për marrjen e shtetësisë.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *