Përdhunoi dhe rrahu brutalisht gjyshen 89-vjeçe, arrestohet monstra nga Grabjani i Divjakës (VIDEO)

Policia e Divjakës ka arrestuar ditën e sotme 30-vjeçarin Sajmir Meçani, i cili përdhunoi dhe rrahu brutalisht gjyshen e tij 89-vjeçare Nexhmie Meçani. Ngjarja u denoncua nga djali i të moshuarës, Ismet Meçani për Faxnews, i cili u shpreh se mbrëmjen e djeshme ka qenë në qytetin e Fierit për të pritur djalin që i vinte nga Greqia dhe në momentin që u kthye në shtëpi e gjeti të ëmën të zhveshur dhe të rrënuar.

Advertisement

Sipas tij e moshuara i kishte thënë se ishte përdhunuar nga nipi 30-vjeçar, në gjendje të dehur, i cili u arrestua nga policia.

Njoftimi i plotë i policisë:

Divjakë/ Informacion paraprak

Sot rreth orës 10:30, njoftohemi se në fshatin Grabian, shtetasi S. M., 36 vjeç, ka ushtruar dhunë fizike ndaj gjyshes së tij, shtetases H. K., 89 vjeçe, e cila ndodhet në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

Shërbimet e Policisë kanë bërë kapjen dhe shoqërimin në Komisariat të shtetasit S. M dhe po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *