Reparti i tuberkulozit në Shkup në gjendje të mjerueshme, pacientët e sëmurë të shtrirë në dysheme (VIDEO)

Në redaksinë e kolegëve të Tetova1 ka arritur një denoncim, ku shihet se si një grua e shtrirë në repartin e turbekulozit në Shkup në gjendje të mjerueshme dhe kushte të renda, e cila nuk po vizitohet nga mjekët./tetova1.com

Advertisement

Ja mesazhi që arriti nga një denoncues:

“Pershendetje kam nje lajm dua ta prononcoj.esht reparti i t.b.c tuberkulozit ne shkup i cili esht ne gjendhe te mjerueshme e kam edhe motren ne spital por kushtet jan katastrofike mjeket as qe bojn vizita i kan lan pacientet te shtrir ne dysheme edhe inqizim te shkurter po ju duhet.”

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *