Çka u gjet në oborrin e burgut të Tetovës

Në oborrin e  burgut  të Tetovës është gjetur një qese me  marijuanë, aktualisht nga Sektori për Punë të Brendshme (SPB) në Tetovë po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit, shkruan Portalb.mk.

Advertisement

Nga Sektori për Punë të Brendshme njoftojnë se  droga  është gjetur dje në mbrëmje, ende nuk ka informacione se nga kush ishte përdorur e njëjta.

“Dje (01-shkurt) rreth orës 18:30, një punonjës i IKP “Burgu i Tetovës” në SPB Tetovë ka raportuar se në oborrin e këtij institucioni është gjetur një qese najloni me  marijuanë. E njëjta është marrë për  ekspertizë  dhe po merren masa për pastrimin e plotë të çështjes” njofton Fatmir Rexhepi, nga SPB-Tetovë.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *