Djaloshi 7 vjeçar i cili po lufton sëmundjen PIMS, e cila po shfaqet pas Covidit tek fëmijët (Foto)

Një nënë ka treguar se si djali i saj zhvilloi një sëmundje vdekjeprurëse që mendohej se ishte i lidhur me Covid-19 vetëm gjashtë javë pasi të dy ata mundën virusin.

Advertisement

Logan Walsh, shtatë vjeçar, e kishte kapur Covid me nënën e tij Jessica, 43, në nëntor, dhe fillimisht nuk shfaqi asnjë simptomë të virusit ose ndonjë sëmundje tjetër. Por javë më vonë, ai mori ethe dhe filloi të vjella.

Jessica më pas vuri re një skuqje në trupin e tij dhe pa që duart dhe këmbët e tij kishin filluar të fryheshin. Ajo kontaktoi një mjek të përgjithshëm dhe u këshillua të thërriste një ambulancë më 16 dhjetor.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *