Voton Avdullah Hoti

Kandidati për kryeministër I Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka votuar.

Advertisement

Hoti ka votuar në qendrën e votimit në Fakultetin Filologjik të Universiteti të Prishtinës, shkruan Insajderi.

Njësoj sikurse Haradinaj edhe Hoti ka qenë i shoqëruar nga bashkëshortja e tij për të votuar.

“Serveti dhe unĂ« e kryjtem obligimin tonĂ« kushtetues pĂ«r tĂ« votuar
Unë ftojë të gjithë qytetarët që kanë të drejtë votë ta shfrytëzojë të drejtën e tyre. Sot është dita e tyre.Pres të kemi një process të rregullt zgjedhor”, ka thënë Hoti para gazetarëve.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *