EXIT POLL nxjerr fituesin e zgjedhjeve nga sondazhi i bërë deri në ora 17

Exit poll ka bërë një sondazh të ditës së zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, ku deri në ora 17 ka nxjerr fitues Lëvizjen Vetëvendosje të këtyre zgjedhjeve.

Advertisement

Sipas këtij institute, VV-ja do fitojë rreth 54% të votave, PDK-ja rreth 21%, LDK-ja 18%, ndërsa AAK-ja dhe Nisma socialdemokrate nuk do të kalojnë pragun.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *