Reagon AAK pas përfundimit të procesit zgjedhor

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka mbajtur konferencë për media, ku kanë thënë se ka pasur rritje të votuesve në disa qytete, shkruan Gazeta Sinjali.

Advertisement

Kështu tha kandidatja për deputete nga AAK-ja, Floriana Leku-Sadiku.

Shtabet tona zgjedhore njoftojnë se në orët e pasdites ka pasur një rritje përmbajtjesore të numrit të votuesve në Komunën e Pejës, Gjakovës, Deçanit, Klinës, Suharekës, Kamenicës e njëherësh edhe në komunat tjera. Edhe në çastet që ne po flasim, ka një numër të qytetarëve që ende janë duke votuar  dhe ju bëjmë thirrje organeve që menaxhojnë zgjedhjet që të presin derisa të voton edhe qytetari i fundit”, tha ajo.

“Jemi të kënaqur me qytetarët tanë që kanë qenë të mobilizuar për të dalë në numër sa më të madh.”

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *