Reagon Isa Mustafa pas rezultateve preliminare

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, pas rezultateve preliminare, ku partia e tij po del e treta me rezultat zhgënjyes.

Advertisement

Ai ka thënë se LDK e respekton rezultatin e zgjedhjeve dhe do të bëjnë ndryshimet e nevojshme.

“Miq tĂ« nderuar

NĂ« ditĂ«t  nĂ« vijim, do  tĂ« bĂ«jmĂ« njĂ« analizĂ« tĂ« thellĂ« tĂ« zgjedhjeve.

Z. Hoti ka bërë një punë të shkëlqyeshme si Kryeministër por edhe gjatë fushatës.

Çfardo tĂ« jetĂ«, LDK e  respekton rezultatin e zgjedhjeve.

Ne do tĂ« bĂ«jmĂ« ndryshimet e nevojshme dhe LDK do tĂ« punojĂ« shumĂ« qĂ« tĂ« rikthehet dhe ta sendĂ«rtojĂ« vizionin e saj rugovian pĂ«r vendin.”

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *