Kurti pas fitores: Dialogun me Serbinë nuk e kemi prioritet

Albin Kurti i VV-së i cili fitoi zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë ka folur për dialogun me Serbinë.

Advertisement

“Nuk do ta kemi prioritet krijimin e ekipit të dialogut me Serbinë që në të gjitha matjet e opinionit publik dialogu është në vendin e gjashtë e herë në vendin e shtatë”, theksoi Kurti.

“Neve na kanë zgjedhur këta qytetarë dhe u përgjigjemi atyre. Prioritet i kemi drejtësinë dhe punësimin”, theksoi Kurti.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *