Zyrtari i PDK-së: Fitorja e Osmanit dhe Kurtit mesazh për reformimin e partisë

Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Migjen Kelmendi, teksa e ka komentuar fitorën e mbrëmshme të Albin Kurtit e Vjosa Osmanit, ka thënë se rezultati i mbrëmshëm është rezultat edhe për partinë e tij.

Advertisement

Sipas tij, PDK-ja duhet të shoh ku ka gabuar dhe duhet vazhduar me reformimin e partisë.

“E uroj Vetendosjen, Osmanin e Kurtin per kete fitore!

Ka mbete vetem edhe diçka ‘e vogel’ – me u ba mire”, ka shkruar ai ndër të tjera.

Reagimi i tij i plotë:

Ka mbete vetem edhe me u ba mire!

Nji proces zgjedhor qe ta çonte mallin e ndonji vendi europian, nji kulture qytetare dhe solemnitet ne votim, dhe nji fitore pa ekuivoke e Vetevendosjes shenuen zgjedhjet e Frorit 2021.

Kosova ka avansue dhe asht ba shembull demokracie per vendet e rajonit, sado krejt kjo demokraci e ky rregull nuk perputhen me narracionin e stisun te Osmanit e Kurtit, si “shtet i kapun” e “Republike e deshtueme”.

U ba si deshti shumica, dhe kjo shumice e ka pergjegjesine e plote per besimin e dhane. Mbajeni!

Fitorja plebishitare e Osmanit dhe Kurtit asht njikohesisht nji mesazh per neve ne PDK, me pa ku u gabue dhe me vazhdue pa u ndal me reformimin e matejme te partise.

E uroj Vetendosjen, Osmanin e Kurtin per kete fitore!

Ka mbete vetem edhe diçka ‘e vogel’ – me u ba mire!, transmeton Insajderi.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *