Dardan Molliqaj e krahason Kurtin me Erdoganin

Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj thotë se kreu i VV’së, Albin Kurti, i mashtroi qytetarët e Kosovës.

Advertisement

Molliqaj thotë se ai përdori argumentin se qytetarët janë të vjedhur, andaj janë të varfër, teksa argumenton se e vërteta është ndryshe.

Kreu i PSD’së shtoi se partitë populiste si VV po fitojnë në shumë vende me mbi 50% të votave. Ai këto deklarime i bëri në Top Channel.

“Albin Kurti i ka mashtruar qytetarĂ«t, sepse u tha qĂ« janĂ« tĂ« varfĂ«r sepse janĂ« tĂ« vjedhur. QytetarĂ«t nĂ« tĂ« vĂ«rtetĂ« janĂ« tĂ« varfĂ«r pĂ«r shkak tĂ« pabarazisĂ« nĂ« KosovĂ«. PartitĂ« populiste si VetĂ«vendsoje po fitojnĂ« shumĂ« dhe asnjĂ« nuk Ă«shtĂ« nĂ«n 50%, shikoni Erdoganin”, deklaroi ai.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *