Fiton UT-ja dhe Shkëndija

Në kampionatit republikan të volejbollit mbrëmë u zhvilluan ndeshjet e xhiros së katërt në kategorinë e meshkujve dhe java e pestë në at të femrave. Ekipi i studentëve të Universitetit të Tetovës, mbrëmë në transfertë mundi Vardarin e Shkupi me rezultatin 0:3 duke e siguruar pozitën e dytë në garat e plaj off-it ku edhe do të vendoset titulli i kampionit. Ka fituar edhe Liria ndërsa Dibra Volej ka humbur.

Advertisement
Advertisement

Leave a Reply