Mjeku që u shkel me “X6” është rëndë i lënduar në kokë, tha Filipçe

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe është deklaruar në lidhje me rastin ku një 16-vjeçar kishte shkelur me veturë një mjek në Shkup.

Ka njoftuar se mjeku Gjorgji Jota ka pësuar lëndime trupore në pjesën e kokës.

“Mjeku Jota ka lëndime të rënda në kokë. Gjendet në repartin për mjeksim intensiv. Ka shtrengime në kokë dhe në mushkëritë e bardha dhe është në respiratorë. Tash ndërmerren të gjitha masat për mjekim intensiv të tij”, tha Filipçe.

Ndërkaq, mjeku ishte shkelur me veturë “BMW X6” mbrëmë në Shkup./TV21

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *