Sulmohet fizikisht gazetari Valon Syla

Gazetari kosovar, Valon Syla, është rrahur para pak minutash në afërsi të lagjes “Pejton” në Prishtinë në rrugën “Robert Doll”.

Advertisement

Ky sulm fizik ndaj gazetarit Syla vjen pas shkrimeve tĂ« tij lidhur me fluksin e madh tĂ« mĂ«rgatĂ«s qĂ« kanĂ« ardhur nĂ« KosovĂ« gjatĂ« kĂ«tyre ditĂ«ve dhe duke u drejtuar me ofendime ndaj tyre si: “gĂ«rrnaça”, “ndreqni dhĂ«mbĂ«t se ma lirĂ« ktu”, “fleni si sardina nĂ« konzervĂ« midis EvropĂ«s”

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *