Kadri Veselit i vdes axha

Sot në mëngjes ka vdekur Smajl Veseli, babai i veprimtarit të hershëm të çështjes kombëtare, Sabit Veselit.

Advertisement

Smajl Veseli po ashtu ishte xhaxhai i ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veselit.

Ndërsa, djali i Smajl Veselit, Sabit Veseli kishte qenë njëri nga veprimtarët më të hershëm që punuan për krijimin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ai bashkë me shumë veprimtarë të tjerë kontribuan në çlirimin dhe pavarësinë e vendit.

Vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarë të Smajl Veselit, përmes njoftimeve në Facebook.

Varrimi i të ndjerit Smajl Veseli, do të bëhet në ora 12:00 në vendlindjen e tij, në fshatin Broboniq të Mitrovicës, transmeton Insajderi.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *