Përsëri shifra të larta të të sëmurëve me kovid-19 në Maqedoni të Veriut: 721 raste të reja dhe 7 persona të vdekur

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se në 24 orët e fundit nga 3816 testime të realizuara, 721 pacientë kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Advertisement

Nga Instituti i Shëndetit Publik informojnë se gjatë 24 orëve të fundit kanë regjistruar 171 pacientë të shëruar, ndërkaq 7 persona e kanë humbur betejën me kovid-19.

Kohët e fundit po vrehet një trend i zbehtë i rritjes së rasteve të reja të pacientëve me virusin korona. Përqindja e pacientëve që kanë rezultuar pozitiv nga numri i përgjithshëm i testimeve është 18.8%./GazetaPopulli.net/

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *