Vdes ish-bashkëshortja e Adem Demaçit, Xhemajlije Hoxha Demaçi

Ka ndërruar jetë mbrëmjen e kësaj së shtune Xhemajlije Hoxha Demaçi, ish bashkëshortja e ish veprimtarit të çështjes kombëtare Adem Demaçi.

Xhemajlije Hoxha Demaçi ka vdekur në moshën 79 vjeçare, transmeton Klankosova.

Tashmë drejt familjes Demaçi – të birit Shqiptarit dhe të bijës Abetares kanë nisur të shkojnë ngushëllimet e para për vdekjen e së ëmës së tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *