Maqedoni e Veriut, 3.126 të vdekur me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë

Që nga fillimi i pandemisë deri tani në Maqedoni kanë humbur jetën 3.126 pacientë me COVID-19.

Advertisement

Deri tani në Maqedoni janë bërë 519.985 testime, ndërsa numri i përgjithshëm i të diagnistifikuarve në Maqedoni është 102.482, ku prej tyre 91.066 janë shëruar.

Momentalisht në Maqedoni ka 8.290 raste aktive, ndërsa dje kishte 721 raste të reja.

Lloji britanik i koronavirusit është i pranishëm në tre qytete të Maqedonisë, në Prilep, Kavadar dhe Ohër.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *