Tërmet në Greqi

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë ka goditur Greqinë sot në mesditë. Epiqendra ishte në Detin Jon në afërsi të zonës Elies.

Advertisement

Tërmeti ra në një thellësi prej 2 km nëntokë dhe lëkundjet u ndjenë edhe në qytetin e Patras.

Mediat greke shkruajnë se nga tërmeti nuk ka persona të lënduar.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *