Izraeli sërish sulmoi – Bombat fluturuan mbi Damask (Video)

Izraeli po bombardon sërish Sirinë, raporton agjencia shtetërore siriane.

Advertisement

Televizioni shtetëror duke cituar një zyrtar ushtarak të paemëruar tha se shumica e raketave u rrëzuan përpara se të arrinin objektivat e tyre të dielën.

Tani për tani, nuk ka asnjë informacion në lidhje me qëllimet e ushtrisë izraelite dhe nëse ka pasur viktima.

Izraeli shpesh kryen sulme në territorin sirian, por të cilat i mohon, raporton ap.

Shumica e shënjestrave janë depot e armëve dhe pozicionet e lëvizjes libaneze Hezbollah dhe forcave pro-iraniane që luftojnë në anën e presidentit, Bashar Assad.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *