Prizren, ia mbyt qenin pasi ia sulmoi qenin e tij

Foto ilustrim

Një i dyshuar në Prizren ka mbytur me pushkë gjuetie qenin e bashkëfshatarit të tij, pasi që ai ia kishte sulmuar qenin.

Advertisement

Sipas PolicisĂ«, i dyshuari kishte qenĂ« duke  i ruajtur bagĂ«titĂ« e tij me qentĂ« e racĂ«s sĂ« sharrit, ndĂ«rkohĂ« Ă«shtĂ«  afruar njĂ« qen i bashkĂ«fshatarit tĂ« tij i llojit tĂ« gjuetisĂ« i cili ka sulmuar qenin e tĂ«  dyshuarit.

“PĂ«r  ta ndalur sulmin i dyshuari  me armĂ«n e tij tĂ« gjuetisĂ« tĂ«  cilĂ«n  e kishte me leje ka goditur  qenin e bashkĂ«fshatarit tĂ«  cilin e ka mbytur  nĂ« vend” shkruan nĂ« raportin policor.

Arma e përdorur e llojit pushkë gjuetie,  njëzetë  e dy fishekë  dhe një gëzhojë janë  konfiskuar.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *