Meta: Nëse Rama fiton 71 mandate pa prekur votën, unë jap dorëheqjen

Presidenti i Republikës Ilir Meta u shpreh se nëse Edi Rama do të fitojë mandatin e tretë pa prekur asnjë votë, ai do të largohet nga posti i Presidentit dhe do të kalojë në opozitë.

“Nëse Rama fiton 71 mandate pa prekur votën e popullit, unë jap dorëheqjen dhe kaloj në Opozitë. Nëse në 25 prill do preket qoftë edhe një votë do t’i pritet dora në mes të sheshit “Skenderbej” qofte Monika Kryemadhit qofte Bashes qofte Rames. Do tja pres une doren Kryemadhit dhe cdokujt aty nëse preket vota” tha Meta gjatë një interviste në News24.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *