Këshilltari amerikan i Albin Kurtit i reagon Richard Grenellit

Këshilltari amerikan, Arun Chaudhary, i kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka reaguar ish-emisarit të Administratës së Donald Trump, Richard Grenell.

Advertisement

Ai cili e quajti Kurtin “majtist anti-amerikan”, që sipas tij ka qenë kundër Administratës dhe politikës së SHBA-së ndër vite, duke përmendur Bill Clintonin, Geroge Bushin, Barack Obamën dhe Donald Trumpin. Chaundhary i tha Grenellit se “ ky amerikan është krenar që punon me Albin Kurtin dhe Vetëvendosjen”.

“Aleanca Jonë e palëkundur, e bazuar në liri dhe vetëvendosje i mbijetoj diplomacisë së pamatur ju ndihmuat maminë për Donald Trump, kështu që… thjesht ndaloni, ju lutem”, shkroi ai

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *