Me 100 euro false tentoi të blinte gjësende në një market në Prizren

Me 100 euro false një person tentoi që të blej gjësende në një market në Lubizhdë të Prizrenit.

Advertisement

I dyshuari është shoqëruar në stacionin policor dhe me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Ndërsa, monedha e falsifikuar është konfiskuar nga policia. Kështu bëhet e ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

“Është shoqëruar në stacionin policor i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti me një monedhë prej 100 euro të falsifikuar, ka tentuar të blej gjësende në një market. Monedha është konfiskuar, ndërsa me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë. /Insajderi.org

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *