Përfundon numërimi i mbi 41 mijë votave të diasporës, ja sa vota morën VV, PDK e LDK

Ka përfunduar numërimi i 41 mijë e 264 votave të dërguara me postë për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare të 14 shkurtit.

Advertisement

Partia që ka marrë më së shumti vota është Lëvizja Vetëvendosje, gjithsej 31 mijë e 807.

Pas VV-së radhitet Partia Demokratike e Kosovës me 3 mijë e 773 vota, duke lënë pas Lidhjen Demokratike të Kosovës me 3 mijë e 383 vota dhe Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës me 998 vota. /Insajderi.org

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *