Tetë persona theren me thikë në Suedi, dyshohet për sulm terrorist

Së paku tetë persona janë therur në një sulm që dyshohet të jetë terrorist, njofton Policia e Suedisë.

Advertisement

Rasti ka ndodh rreth orës 15:00, shkruan Euronews, transmeton Gazeta Insajderi.

Një i dyshuar, afër të 20-ve është qëlluar nga policia në vendin e ngjarjes afër Bangårdsgatan, dhe është arrestuar.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *