Këta janë 15 deputetët e LDK-së (emrat)

LDK do t’i ketë 15 deputetë në legjislaturën e re, raporton Gazeta Blic.

Prej tyre do të jenë 4 deputete femra dhe 11 deputer burra.

Një deputet do të jetë nga AKR, e ai është Behgjet Pacolli.

Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, megjithatë ka arritur të jetë pjesë e Kuvendit.

Këta janë 15 deputetët: Avdullah Hoti, Kujtim Shala, Lumir Abdixhiku, Anton Quni, Armend Zemaj, Hykmete Bajrami, Agim Veliu, Behgjet Pacolli, Arben Gashi, Besian Mustafa, Driton Selmanaj, Marigona Geci, Vlora Dumoshi, Valentina Bunjaku-Rexhepi dhe Rrezarta Krasniqi.

Ndryshe, LDK nga 28 deputet sa kushte në zgjedhjet e kaluara ka rënë në 15.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *